Wersja dostępna cyfrowo Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony
Logo Gminy pawlowiczki Gmina
Pawłowiczki

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY PAWŁOWICZKI

dotyczące zadania „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Informuję, że Gmina Pawłowiczki zamierza złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie zadania w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Rolnicy z terenu Gminy Pawłowiczki  zainteresowani usunięciem ze swoich gospodarstw folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, tj. siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i opakowania typu big bag powinni złożyć do 27 sierpnia 2021r. ankietę dotyczącą ilości i rodzaju odpadów przewidywanych do odbioru.

Planowany termin realizacji zadania to drugi kwartał 2022 roku.

W przypadku realizacji zadania, rolnicy którzy zgłoszą zapotrzebowanie poprzez ww. ankietę będą zobowiązani dostarczyć odpady do wskazanego przez gminę miejsca we własnym zakresie oraz pokryć część kosztów związanych z utylizacją tych odpadów.

Szacunkowy koszt utylizacji odpadów, który będzie musiał pokryć rolnik to:

– ok. 200 zł/tona w przypadku folii rolniczej,

– ok. 600 zł/tona w przypadku siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i opakowania typu Big Bag.

Ostateczna wysokość dopłaty ze strony rolnika będzie znana po wyłonieniu firmy odbierającej odpady.

Ankiety należy składać w wyznaczonym terminie za pośrednictwem poczty lub bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Pawłowiczkach, Plac Jedności Narodu 1, 47-280 Pawłowiczki pok. nr 1.

Ankiety złożone po terminie nie będą uwzględnione we wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Zadanie będzie realizowane wyłącznie pod warunkiem pozyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.


/-/ Jerzy Treffon
Wójt Gminy Pawłowiczki

 

PDFAnkieta-folie.pdf (314,14KB)

PDFFormularz informacji przedstawianych przy ubieganiu sie o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.pdf (127,99KB)

Data publikacji: 10-08-2021 12:32
Przewiń do góryPrzewiń do góry